P2125S-271+NRX24-EP-MOD
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
P2125S-271+NRX24-EP-MOD
ePIV,1.25",2 Way,27.1 GPM,w/ Non-Spring,24V,Modulating,ModbusSpecifications PI-TechnologyElectronic Sensor TechnologyUltrasonic with glycol and temperature compensation Actuator TypeNon fail-safe ApplicationWater Close-off Pressure200 psi Control TypeModulating Degree of ProtectionIP54NEMA 2 Electrical ConnectionCable End FittingInternal thread Flow27.1 Manual OverrideExternal push button Pattern2-way Power Consumption (Running)4.5 W Pressure IndependentYES Product TypeCombo Protection categoryIP54 Torque90 in-lb [10 Nm] TrimStainless steel Valve Size1.25 " [32] Voltage AC/DCAC/DC 24 V Technical Information Technical Data Sheet - P2125S-271+NRX24-EP-MOD ePIV 0.5" - 2" Installation Instructions